Warsztaty fotografii ślubnej

Warsztaty fotografii ślubnej to zawsze wyzwanie dla nas jako dla prowadzących. Wyzwanie i fantastyczne doświadczenie w jednym.

Przekazujemy swoją wiedzę i zebrane przez lata pracy doświadczenie od ponad 7 lat. Formuła warsztatów i miejsce ewoluowała wraz z naszym rozwojem jako fotografów – od bogatych hotelowych wnętrz przez „boho” stodoły i pałacyki do surowego wnętrza studia fotograficznego. Oczekiwania jakie stawiają sobie osoby uczestniczące w warsztatach “Life is a series of pictures” też się zmieniają – od prostych pytań o receptę na sukces czy idealny kolor skóry po te poważniejsze zagadnienia jak droga do osobistego rozwoju. I to nas cieszy! Fotografia to nie proste copy/paste. To sposób na wyrażenie siebie i pokazanie swojego punktu widzenia. Unikalnego i jedynego.

Ostatnie grupy były mocne. W każdej grupie są osoby początkujące i te bardzo zaawansowane ale w 2017 były w większości osoby z ugruntowanym sposobem widzenia i fotografowania. W większości doświadczeni profesjonaliści. Tacy, którzy zadają trudne pytania. Tacy, którzy drążą temat. Tacy, którzy po warsztatach piszą nam, że dla nich to były doskonałe warsztaty motywacyjne a nie fotograficzne i tacy, którzy zupełnie odwrotnie – piszą po warsztatach, że w końcu widzą jakie narzędzia im nie służą i co mogą zrobić lepiej.

Dla nas to znak, że idziemy w dobrym kierunku jako wykładowcy. Nie ma programu idealnego, który trafi w potrzeby każdego ale czujemy, że udało nam się stworzyć taki, który otwiera poblokowane od nadmiaru obrazów i pracy głowy. Taki, który przywraca radość fotografowania!

“Polecam te warsztaty każdemu, kto nie boi się ciężkiej pracy i zmiany swojego myślenia. Zdradziliście trochę swoich sztuczek, ale nie to było najważniejsze. Najważniejszy był powrót do korzeni i przypomnienie sobie, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Przez te 2 dni byliście dla nas obecni w 100%. Poświęciliście całą swoją uwagę, żeby przekazać nam swoje podejście do fotografii i odpowiedzieć na nasze pytania. Ciągle wyrywaliście nas z naszej strefy komfortu pytaniami i zadaniami. Czuję zapał do pracy przed nowym sezonem i ten rodzaj stresu, jaki miałam przed swoim pierwszym ślubem. ” Anna Kopeć

Leica M10 test shots

Oczywiście kilka sprzętowych ciekawostek. Poniższe zdjęcia zostały wykonane Leicą Q i Leicą M10 (recenzja Q, M9 i M10 wkrótce na blogu). Portrety uczestników warsztatów aparatem Hasselblad H6D 100c. Powiemy tak – niesamowita maszyna. Zamarzyło się nam by zastąpić nasz własny Phase One z dupką cyfrową Leaf, którym wykonaliśmy portrety naszej Pary na system Hasselblada. Musimy zdecydowanie sprawdzić opcje nowych ścianek od Phase One!

Ogromne podziękowania dla Marysi i Bartosza, którzy dzielnie pozowali, dla Sławomira Kaspra z Leica Camera Polka za wsparcie sprzętowe, dla Sucre i Onigiri za zapewnienie nam słodkości i niezbędnej dawki energii oraz oczywiście dla Wojtka Grzędzińskiego, którego niewyczerpane energia i cenne rady dały czadu podczas wykładów, ćwiczeń i przeglądu portfolio!

Poniżej nasza relacja z ostatniej kwietniowej edycji. Pogoda tradycyjnie już postanowiła z nami nie współpracować – było pochmurno, zimno i deszczowo. Jak będzie w lipcu? Zobaczymy;)

Izabela Górska Warsztaty fotografii ślubnej

Kilka zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów:

fot. Sebastian Skopek
fot. Sebastian Skopek
fot. Jacek Waszkiewicz
fot. Joanna Jaskólska
fot. Agata Kaputa
fot. Sebastian Skopek
fot. Sebastian Skopek
fot. Joanna Jaskólska
fot. Joanna Jaskólska

Najnowsze zdjęcia zawsze znajdziesz na naszych profilach na FACEBOOK I INSTAGRAM