WARSZTATY FOTOGRAFII ULICZNEJ

Skąd ten pomysł?

Fotografia uliczna jest obecna w naszych pracach odkąd pamiętamy. Zawsze podczas warsztatów fotografii ślubnej mówimy, że jest to podstawa pod nasze reportaże. To podczas spacerów z aparatem w dłoni szlifujemy swoją formę i oko. Uprawianie streetphoto na pewno sprawia, że podczas fotografowania ślubów jesteśmy w stanie reagować szybko na zmieniające się wydarzenia i przynieść interesujący materiał z każdego ślubu.

 

WARSZTATY FOTOGRAFII ULICZNEJ 1

Do kogo skierowane są warsztaty?

Jeżeli już fotografujesz na ulicy i chcesz dowiedzieć się jak my to robimy – zapraszamy. Jeżeli spacerując ulicami zobaczyłeś coś interesującego ale bałeś lub bałaś się wyciągnąć aparat – zapraszamy tym bardziej. Warsztaty skierowane są do świadomych fotografów, którzy chcą zacząć fotografować na ulicy lub udoskonalić swój warsztat. Zapraszamy też fotografów ślubnych, którzy chcą wnieść do swoich reportaży nieco streeta ;)

Streetphoto z WhiteSmoke

Rozkład dnia i  program

Zaczynamy wcześnie rano – o 9:00. Poznamy się i porozmawiamy o tym czym jest a czym nie jest street photography. Podzielę się Wami swoim doświadczeniem i inspiracjami. To będzie też czas na pierwsze pytania. Podczas pierwszych dwóch godzin opowiem Wam na pytanie – dlaczego fotografuję na ulicy. Na czym się skupiam i czego szukam. Postaramy się też wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie co Ciebie interesuje w fotografii ulicznej.  Dlaczego? Otóż nie ma jednej utartej drogi – jest ich tyle ilu fotografów.  Najważniejsza tego dnia jest praktyka, którą zaczynamy około 11-12:00 Dowiesz się:

Jak przełamać swój strach na ulicy.
Jak podejść bliżej i wciąż pozostać niezauważonym.
Jak radzić sobie z niechęcią obcych ludzi i jak wejść interakcje które zaowocują zdjęciem.
Jak pracować nad zdjęciem i jak układać zdjęcia w cykl.

Pracować ze światłem zastanym czy z flashem. Jaka estetyka jest Ci bliższa.

Na koniec sprawy sprzętowe – czym najlepiej fotografować na ulicy. Nie ukrywam, że ogromnym wsparciem będzie dostępny podczas warsztatów sprzęt Leica za co dziękujemy Leica Camera Polska.

Te wszystkie kwestie będziemy poruszać podczas fotografowania.

WARSZTATY FOTOGRAFII ULICZNEJ 2

Około 15 podczas lunchu będzie czas na zgranie zdjęć i przejrzenie Twoich dokonań. Po lunchu wracamy fotografować – aż do godziny 18:00. Wracamy na Mysią 3 gdzie podsumujemy cały dzień i podzielę się za Wami swoim workflow. Będziemy pracować w LR – tak tak, będzie nieco o tym jak obrabiam zdjęcia.

Co potrzebujesz podczas warsztatów.

Najważniejsze – wygodne buty ;)

Aparat cyfrowy z obiektywem 28 lub 35mm. Jeżeli masz tylko zoom nie szkodzi, poradzimy sobie i z tym. Będzie też możliwość wypożyczenia aparatów LEICA

Laptop z zainstalowanym programem lightroom.

Otwarta głowa i gotowość na wyzwania.

ILOŚĆ OSÓB I CENA

Pracujemy w małej grupie –  maksymalnie 6 osób.

Cena – 1700 PLN a dla uczestników poprzednich edycji naszych warsztatów 1500 PLN

Miejsce i data – miejsce i data zostanie podana wkrótce – jeżeli jesteś zainteresowany napisz info@whitesmokestudio.com