Canon C300 mark III: Czy warto?

Canon C300 mark III: Czy warto? Szczera recenzja po roku użytkowania

To recenzja, do której przygotowywaliśmy się i gromadziliśmy doświadczenia i materiały.. rok!

Czy to idealne narzędzie do filmów korporacyjnych i dokumentalnych? Dowiedz się, jakie funkcje oferuje i jak sprawuje się w praktyce. Odwiedź nasz kanał YouTube – tam znajdziesz pełną recenzję i podziel się swoimi opiniami. Link do YT jest na dole artykułu.

Canon C300 mark III: Czy warto? | Szczera recenzja po roku użytkowania

Produkcja filmów dla naszych klientów to bardzo często projekty “szyte” pod reżopa.

*Reżop – reżyser i operator w jednej osobie.

Lubimy takie projekty, jest w nich miejsce na innowacyjne rozwiązania, nieszablonowe myślenie i kreatywność wymykającą się sztywnemu briefowi.

I właśnie projekty OFF THE BRIEF stają się naszą wizytówką. To dzięki naszym klientom nieustannie się rozwijamy i dostarczamy coraz ciekawszy kontent.

Canon C300 mark III

Produkcja filmowa, niezależnie od skali, jest bardzo skomplikowanym procesem. Film reklamowy czy film korporacyjny to cały szereg wymagań; nie tylko technicznych, ale i strukturalnych. Mnogość ujęć opowiadających i dopowiadających historię splecionych z narratorem, wypowiedzią eksperta, animacjami i grafikami. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Preprodukcja zajmuje często tygodnie. Dzień zdjęć to tak naprawdę wisienka na torcie. Ale dzień zdjęć jest też sprawdzianem. Wszystko to niesie za sobą ogromną odpowiedzialność za cały projekt. Często dochodzi również presja czasu. Takie zlecenia wymagają sprawdzonych narzędzi.

Canon C300 mark III

Jednym z nich (i to wcale nie podstawowym) jest kamera. Dzisiaj zapraszamy Was na recenzję kamery Canon C300 Mark III, którą Michał testował przez cały ostatni rok, aby dostarczyć najbardziej wyczerpujących i uczciwych informacji na jej temat.

Przez ten czas produkowaliśmy filmy i tworzyliśmy treści dla firm od A do Z. W tym odcinku Michał opowiada o tym, jak ta kamera wpływa na naszą codzienną pracę.

Michał omawia też różne aspekty pracy z kamerą Canon C300 Mark III, porównuje ją do innych modeli, m.in Canon C70 aby pokazać, jak ta kamera radzi sobie w różnych sytuacjach.

Canon C300 mark III

Zapraszamy do oglądania! Pomiędzy wypowiedziami Michała jest trochę urywków z naszych ostatnich realizacji, a nawet kilka migawek z Ukrainy z wiosny zeszłego roku, kiedy to Michał pojechał dokumentować konflikt dla fundacji Save Ukraine Nikolay’a Kuleby.

Czego się dowiecie? W wielkim skrócie:

Canon C300 mark IIIjakość obrazu godna Hollywood

Kręcimy filmy korporacyjne, filmy reklamowe i dokumenty. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, kluczowe jest dostarczenie obrazu najwyższej jakości. C300 to gwarancja, że nasz materiał wideo będzie nie tylko estetyczny, ale również technicznie doskonały. Pliki video w formacie Canon Raw Light jakie są w Canon 300 mark III są wyjątkowe. Rozpiętość tonalna na poziomie 16EV (niewiele tylko gorzej od Arri Alexa) pozwala na elestyczną pracę na planie i zaawansowany grading w postprodukcji.

Canon C300 mark IIIergonomia i funkcjonalność

Przy produkcji filmowej każda sekunda jest na wagę złota. Dlatego ergonomia kamery ma kluczowe znaczenie. Canon C300 mark III jest skonstruowany z myślą o operatorze. Wszystkie przyciski i funkcje są łatwo dostępne, co sprawia, że praca z tym modelem to czysta przyjemność. Produkcje wielokamerowe i dokumentalne to pestka dzięki wejściu TIME CODE oraz profesjonalnym wejściom i wyjściom SDI oraz doskonałych preampach i wejściach XLR.

Rozdzielczość 4K wystarcza, czy potrzebujesz więcej?

W erze 6K i 8K, wielu zastanawia się nad potrzebą posiadania kamery o wyższej rozdzielczości. Jednakże Canon C300 kręci natywnie w 4K, co dla nas, ekspertów od wideo marketingu, jest w zupełności wystarczające. W końcu nie zawsze potrzebujesz szpady do krojenia chleba, prawda? Oczywiście C300 mark III jest “netflix approved” ;)

Canon C300 mark IIIdla kogo jest ta kamera?

Czy jesteś fotografem pragnącym wejść w świat filmu? A może reżyserujesz filmy dokumentalne lub korporacyjne? Canon C300 jest idealnym wyborem dla małych domów produkcyjnych, które pragną dostarczać klientom wysokiej jakości materiał wideo. A dla tych, którzy filmują aparatami bezusterkowymi, C300 będzie doskonałym wejściem w świat produkcji.

Miałeś już okazję sprawdzić kamerę Canon C300 mark III?

Czy miałeś kiedyś okazję korzystać z kamery Canon C300? Jakie są Wasze doświadczenia i opinie na temat tej kamery? Czy uważasz, że jest warta swojej ceny, czy może preferujesz inny model? Dajcie znać w komentarzach poniżej! Chętnie poznam Wasze myśli i doświadczenia.

Pamiętajcie o zostawieniu lajka, subskrypcji oraz komentarza! Jeśli macie sugestie co chcielibyście, żebyśmy nagrali kolejnego dajcie znać

Jeśli interesują Was sprzętowe nowinki zapraszamy na nasz kanał na YT i do naszego działu dla fotografów oraz oczywiście na stronę.

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *