FILM

Leszek Możdżer live w Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzyka stała się dla wielu schronieniem, miejscem, gdzie można znaleźć pocieszenie, ulgę i chwilę refleksji. W tej niespokojnej rzeczywistości i potrzeby artystycznej ekspresji, pojawia się jeden z cenionych polskich pianistów jazzowych – Leszek Możdżer.

Leszek Możdżer

W świecie, gdzie codziennie przeszywają nas wiadomości o trudnych sytuacjach, potrzeba chwil oderwania od rzeczywistości staje się nieodzowna. Muzyka, zwłaszcza jazz, stała się dla wielu takim schronieniem, miejscem, gdzie można znaleźć pocieszenie, ulgę i chwilę refleksji. W tej aurze niespokojnej rzeczywistości i potrzeby artystycznej ekspresji, pojawia się postać jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich pianistów jazzowych – Leszka Możdżera. Jego twórczość jest dla wielu źródłem inspiracji, a możliwość rejestracji jego koncertu to wyjątkowa okazja, by połączyć pasję z zawodem. Przeczytajcie historię, jak to wszystko się zaczęło.

Leszek Możdżer

Kochamy Jazz. Kto nas zna wie, że potrafimy przejechać setki kilometrów, by posłuchać ulubionego artysty.

Ostatnio brakowało nam i muzyki na żywo i normalności. Nie ukrywamy, że to, co dzieje się w naszym kraju ma na nas, nasze nastroje i nasze działania ogromny wpływ. Mocno nas przetrzepało, wciąż dotyka i potrzebowaliśmy chwili oddechu i odcięcia od sm. Jesteśmy przytłoczeni nadmiarem informacji; z jednej strony śledzimy sytuację polityczną, a z drugiej strony uderzają w nas miliony postów – Black Friday, obniżki, wyprzedaże, kursy, warsztaty, promocje, oszaleć można.

Dziś czytamy, że wyłapują dziennikarzy, że fotoreporterka Agata Grzybowska została aresztowana podczas wykonywania obowiązków dziennikarskich. Z legitymacją prasową! Czytamy: “Zanim została wyszarpana z tłumu i wrzucona do policyjnej suki, zdążyła oddać ludziom swój aparat fotograficzny”. Agata została zatrzymana podczas fotografowania protestów pod MEN i przewieziona na komisariat na Wilczej. Press Club Polska prosi dziennikarzy o przyjazd pod komisariat i wsparcie.

Nie po drodze nam było puszczanie radosnych postów i udawanie, że nic się nie dzieje, a biznes kręci się jak wściekły.
Długo biliśmy się z myślami czy i jak w tym czasie komunikować co robimy, gdzie przebiega granica pomiędzy rzeczywistością, dobrym smakiem i promocją biznesu.

W końcu przyszedł czas, żeby wrócić i robić to co robiliśmy do tej pory, życie toczy się dalej, a rachunki same się nie zapłacą. Bo mimo zawieruchy na brak zajęcia nie narzekaliśmy w ciągu ostatnich tygodni. Tym bardziej, że zaczęliśmy realizować nie tylko sesje komercyjne, ale produkujemy teraz też filmy!

Kiedy więc odezwała się do nas Agnieszka Szulejewska z Instytutu Starzyńskiego z pytaniem, czy Michał nie chciałby podjąć się zarejestrowania koncertu jazzowego Leszka Możdżera – odpowiedź była tylko jedna!

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer – wielokamerowa realizacja wideo z koncertu

Dziś przedstawiamy Wam zapowiedź tego koncertu.

To projekt, na który niezmiernie się cieszyliśmy, bo jesteśmy wielkimi fanami Leszka Możdżera. Koncert – KOMEDA “Nim wstanie dzień” będzie emitowany w ramach Festiwalu Warszawskiego “Niewinni Czarodzieje” na kanałach Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszystko dzieje się teraz online, nawet koncerty, kto by w to uwierzył jeszcze rok temu!

Za realizację strony wizualnej odpowiedzialny był Michał. Pomysł na obrazek, dobór ekipy, edycja, kolor – to też jego robota. Koncert był realizowany na 6 kamer: 2x BMCC 6k, 2x BMCC 4k, URSA i Z CAM E2-S6 z podpiętym aivascope 1.5x na summicronie 50. Reszta szkieł to mix Angenieux i Leica R. Michał miał w zespole 2 operatorów (Janek, Frodo – wielkie dzięki za super robotę!).

Jak oni we trzech ogarnęli tyle kamer? Nie mam pojęcia! Przez ostatnie miesiące Michał zrealizował wiele nagrań na 4 i więcej kamer, doskonale ogarnia sprawy techniczne.

Co do samego koncertu – Michał dopiero co sprzedał swojego Pocketa 4k i na nagraniu szalał z Z-CAM na easyrigu.

Światełko robiła Kasia i Darek – dzięki! A tam, gdzie zabrakło świateł ze względu na pandemiczny budżet świeciliśmy NANLITE PAVO. Nasz jest obrys fortepianu od dołu, główne światło podczas wywiadu czy podświetlenie jednej ściany za artystą podczas koncertu. Niby nic, a robi robotę.

Montaż zapowiedzi zrobiony został na najnowszym dziecku od Apple – MacBook pro 13′ M1 z 8gb RAM. Niewiarygodne jest to, jak technika poszła do przodu i ten maluch radzi sobie z multicamem bez większego problemu.

Wielkie podziękowania za wsparcie sprzętowe dla Sławomira Kaspra z Creative Tools i Rafała Karwackiego z Focus Nordic i Nanlite Global.

Wielkie dzięki za świetną współpracę dla dziewczyn z Muzeum, Agnieszka Szulejewska i Eja Trzcińska, jesteście niesamowite!

Dzięki za doskonałą atmosferę na planie dla całej ekipy i przede wszystkim wielkie dzięki za otwartość na wszystkie pomysły dla samego Leszka Możdżera.

Zdjęcia z backstage robił dla nas Franek Mazur, dzięki chłopaku.

Leszek Możdżer, zapowiedź koncertu

Dajcie znać, co myślicie o samej zapowiedzi.

Emisja koncertu odbędzie się już w ten piątek o godz. 20.00. Posłuchajcie, co ma Wam do powiedzenia sam Leszek Możdżer. Mamy nadzieję, że spotkacie się z nami wirtualnie na tym koncercie :)

Mamy w zanadrzu sporo materiałów i newsów do podzielenia się, co chcielibyście zobaczyć/przeczytać najpierw? Piszcie w komentarzu. Jak Wy się macie? Co u Was i jak Wy ogarniacie tę sytuację biznesowo i prywatnie. Jeżeli macie jakieś inne pytania czy uwagi piszcie śmiało.

Pozdrawiamy Was cieplutko, trzymajcie się zdrowo!

Komentarz od Kasi: Bardzo fajna zapowiedź, ja chętnie posłucham całego koncertu. U mnie w domu zawsze był jazz, na nim się wychowałam, dzięki Tacie który grał jazz na klarnecie. Mam swoje ulubione style i chętnie wracam do ulubionych płyt. Fajne nagranie, takie lekkie w odbiorze, chociaż ja jestem bardziej wrażliwa na Wasze zdjęcia 🙂 czekam na jakieś fotograficzne materiały.

Michał: Dzięki Kasia, wow ale miałaś szczęście – muzyka w domu to jest coś pięknego! Fotograficzne materiały będą już niedługo

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *