FILM

Maciej Franta dla Paged Meble

Nasza współpraca z Paged Meble – kolekcja Alter Ego. Pierwszy z projektantów – Maciej Franta i projekt Cuore – revamping kultowego krzesła Thonet.

Maciej Franta dla Paged Meble

Przedstawiamy kulisy współpracy z firmą Paged Meble i kolekcją Alter Ego Collection 2023. Więcej o samej kolekcji, serii filmów i współpracy do przeczytania na naszej stronie.

Pierwszym z projektantów, którego chcielibyśmy przedstawić jest Maciej Franta.

Maciej Franta – proces kręcenia filmu

Kilka ciekawostek – cały wywiad postanowiliśmy nakręcić “z ręki”, aby utrzymać wrażenie złapania Macieja gdzieś pomiędzy zadaniami, w tętniącym życiem biurze. Całe biuro nawet na chwilę nie przerwało pracy podczas kręcenia, nasza koncepcja idealnie do tego pasowała.

Dzień był pochmurny, dlatego postanowiliśmy wpuścić nieco światła i oszukać rzeczywistość. To, co bierzecie za słońce wpadające do biura, to tak naprawdę jest światło naszych Nanlitów. Ten trick wykorzystywaliśmy kiedy tylko mogliśmy dla utrzymania ciągłości całej serii filmów. W utrzymaniu autentyczności pomógł nam psiak Maćka, który biegał po całym planie pojawiając się znienacka w najmniej spodziewanych momentach.

Ze względu na dokumentalny charakter projektu wykorzystaliśmy dwie kamery: Canon EOS C300 Mark III i Canon EOS C70. Przez to, że obydwie kamery mają wejścia pozwalające na natywną synchronizację po timecode, zgranie kamer i dźwięku zajęło nam dosłownie chwilę.

Szkła to nasz ulubiony miks vintydżowych zeissów, canonów FD z zoomami DZO Pictor.

Wywiad został zarejestrowany mikrofonami DPA 4017b i krawatowym DPA 6060.

Więcej o naszym workflow filmowym niedługo na kanale youtube.

Kim jest Maciej Franta?

Maciej Franta to architekt i jeden z projektantów serii filmów dla PAGED Meble i Alter Ego Collection 2023. Kolekcji, która łączy tradycję z nowoczesnością.

Maciej Franta kontynuując śląską tradycję architektoniczną swojego ojca i dziadka, tworzy nie tylko wyjątkowe struktury, ale także emocje i relacje. Jego ambitne projekty, jak revamping kultowego krzesła Thonet, oddają hołd dziedzictwu, wprowadzając jednocześnie nowy wymiar estetyki i funkcjonalności.

Maciej Franta

Maciej Franta i krzesło Cuore – revamping tradycji

Projekt krzesła Cuore urodził się w paryskiej kafejce. Maciej połączył klasyczne krzesło z elementem promującym wspólne spędzanie czasu, tworząc manifest miłości, wspólnoty i łączenia ludzi w różnych przestrzeniach. Od koloru, po formę, element interakcyjny – jest to forma zbliżająca ludzi.

Prowadząc od 2010 roku pracownię Franta Group Architects, Maciej wprowadza nowoczesną wizję architektury, złożoną z młodych i ambitnych projektantów, którzy skupiają się na integracji człowieka z naturą. Jej projekty uosabiają architekturę w przestrzeni naszych miast, odpowiadając na potrzeby użytkowników i klientów. Więcej o kolekcji Paged Meble – Alter Ego Collection 2023 można przeczytać na naszej stronie.

W poście wykorzystaliśmy stille z filmu, nie zdjęcia ;)

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *