FILM

Weekend w Paryżu

Paryska przygoda Magdy i Pablo w naszych obiektywach. Romantyczne uliczki stały się tłem dla ich zdjęć i filmu. Cztery dni w Paryżu przekształciły się w trzyminutowy film w klimacie Super 8.

Weekend w Paryżu

Pamiętacie jak pisaliśmy o tym, że kręciliśmy film w Paryżu?

Pisaliśmy: “Tworzenie filmów bardzo dużo dało w naszym fotograficznym rozwoju. Patrzenie na światło, przestrzeń i co ważniejsze – na naszych bohaterów nabrało nowego wymiaru. Na tym wyjeździe dosłownie w każdym momencie czuliśmy się jak na planie wielkiej produkcji filmowej. Nie tylko ze względu na niesamowite widoki i wnętrza ale przede wszystkim ze względu na Magdę i Pabla, którzy byli wisienką na torcie tego wyjazdu i już na zawsze pozostaną w naszych sercach.”

Weekend w Paryżu

A te piękne słowa dostaliśmy od Magdy i Pabla po tym jak zobaczyli i zdjęcia i film:

“Los prędzej czy później chciał nas połączyć z White Smoke Studio, a fakt, że nastąpiło to trzy tygodnie przed naszym ślubem był bezbłędny ;) Profesjonalizm i zdjęcia z najwyższej półki – to mogliśmy sobie wyobrazić, ale energia którą w sobie mają ci ludzie jest nie do opisania!!! Zadbali o zbudowanie naszej relacji jeszcze przed wyjazdem, więc podczas podróży ślubnej czuliśmy się jak z bliskimi znajomymi. Wspólny język z resztą naszej ekipy zbudowali już w pierwszych minutach i razem spędziliśmy magiczny czas. Kiedy zobaczyliśmy materiał z wyjazdu po prostu oboje OSZALELIŚMY!!!! Tam nie ma słabych punktów. Lepszych efektów nawet nie moglibyśmy sobie wymarzyć!!!!! Nie zapomnimy Wam tego nigdy!!! MERCI ❤️”

Dziękujemy kochani za te wspólne chwile i zaufanie.

Weekend w Paryżu – zdjęcia i film Fujifilm HX2s

Paryż, często nazywany miastem zakochanych, to miasto kompletne. Znajdziecie tu absolutnie wszystko, a zakochani znajdą perfekcyjne zakątki na uwiecznienie chwil pełnych uczuć.

Sami czekamy z utęsknieniem na kolejne ParisPhoto (o którym już pisaliśmy TU), tym razem damy sobie więcej czasu.

W maju wróciliśmy tam dla Magdy i Pabla. Ten wyjątkowy weekend w Paryżu stał się nie tylko okazją do ślubu, ale także do nawiązania fajnej relacji i stworzenia pamiątki, która trochę przypomina edytorial. Kiedy Magda zapytała, czy zrobimy również film z wyjazdu bez wahania podjęliśmy wyzwanie. Tym bardziej, że pracując nad recenzją naszych Xh2s-ów doszliśmy do wniosku, że są to narzędzia wręcz stworzone do takiego zastosowania. Czyli połączenia zdjęć i filmowanie w jednej, spójnej narracji.

Nie myślcie, że jest to proste. Co to to nie! Kręcenie filmu i robienie zdjęć w jednym czasie to niezłe wyzwanie, wiadomo! Założyliśmy sobie, że film powstanie niejako przy okazji robienia zdjęć. Patrząc na niego teraz uważamy, że jest esencją tego wyjazdu i nieskromnie uznaliśmy, że siadło pięknie!

Ceremonia w polskiej ambasadzie, intymne chwile w restauracji, spontaniczne ujęcia z Wieżą Eiffla w tle – ujęcia z sesji, wszystko udało się idealnie złapać.

Klimat i kolorki i oczywiście montaż to od samego początku nasz pomysł. Połączenie kolorów kodaka, z symulacją Super 8 i Super 16. Są halacje, ziarenko i kierunek koloru, który kochamy – Kodak 250d i Kodak 500T. Symulacje to miejscami dochodzące do 30 nodów szaleństwo kolorysty Michała z Dehancerem i wtyczką Filmbox. Natywne narzędzia Davinci Resolve są super, ale te dwa dodatkowe pluginy są naprawdę bardzo pomocne.

O Dehancerze wkrótce będzie więcej na naszym kanale Youtube. Póki co – udało nam się zdobyć rabat dla Was – na hasło: “michalwarda” macie 10% zniżki.

Weekend w Paryżu

Ten weekend w Paryżu kolejny raz pokazuje, jak ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu każdy kadr, każdy moment, był nie tylko piękny, ale też pełen emocji, gdyż sprzęt nam po prostu nie przeszkadzał. Był uzupełnieniem naszego workflow. Więcej o tym powiemy już niedługo na naszym kanale na YT, w naszym dziale dla fotografów oraz oczywiście podczas wykładu na festiwalu Fotoformy w październiku! Wpadajcie 12-13 października 2023, na PGE NARODOWY!

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *