FILM

Sarah Ferguson w Polsce

Zajrzyj z nami za kulisy wizyty Sarah Ferguson w Polsce i zobacz jej wsparcie dla uchodźców z Ukrainy i nasz film, który jest skrótem wizyty Księżnej Yorku.

Za kulisami wizyty Sarah Ferguson w Polsce

Ponad rok zbieraliśmy się, żeby pokazać materiał o Ukrainie. Niedawno na naszym kanale na YT opublikowaliśmy recenzję kamery C300, w której pomiędzy wypowiedziami Michała jest kilka migawek z Ukrainy z wiosny zeszłego roku, kiedy to Michał pojechał dokumentować konflikt dla fundacji Save Ukraine Nikolay’a Kuleby. Planujemy zmontować coś więcej do pokazania z tego zlecenia jak tylko znajdziemy chwilę i emocje, wciąż mocno żywe, opadną.

Dzisiaj z kolei mamy przyjemność przedstawić niemal 6-minutowy film dokumentalny, który jest skrótem wizyty Księżnej Yorku w Polsce. Może nie jest to film, a bardziej relacja, ale workflow był w dużej mierze taki sam. Byliśmy w całości odpowiedzialni za fotografie do serwisu prasowego, jak również realizację filmu dokumentującego przebieg wizyty.

Dla nas, ekipy WhiteSmoke Studio, była to wyjątkowa okazja do pokazania naszych umiejętności w obszarze filmu dokumentalnego. Naszym zadaniem było zarejestrować każdy moment tej wizyty i oczywiście zmontować cały materiał. Publikacja filmu została zaplanowana na rynek brytyjski i brytyjskie serwisy prasowe oraz do prywatnych celów Księżnej.

Sarah Ferguson w Polsce

Fotografia prasowa vs komercyjna

Poniższe zdjęcia zostały oddane niemal od razu – tym się różnią od zdjęć komercyjnych czy ślubnych, że nie ma tu czasu na obróbkę. Serwis prasowy ma to do siebie, że często wysyłamy jpg prosto z aparatu. Kolory mają być naturalne i możliwie realnie oddawać rzeczywistość. Niezmiernie ważne jest by najświetlać zawsze idealnie w punkt, kontrolować nie tylko moment, kompozucję i głębię ale takie detale, jak balans bieli. Podczas realizacji komercyjnych na wiele rzeczy jest miejsce w postprodukcji. W realizacjach newsowych – jakość ma wyjść prosto z aparatu.

Sarah Ferguson w Polsce
Sarah Ferguson w Polsce
Sarah Ferguson w Polsce

Wizyta Księżnej Yorku Sarah Ferguson w Polsce

Sarah Ferguson, Duchess of York, nie tylko zasłynęła jako członek brytyjskiej rodziny królewskiej, ale również jako filantropka o wielkim sercu. Jej podróż do Polski zaintrygowała świat, odsłaniając jej głęboką troskę i zaangażowanie w los uchodźców z Ukrainy. Przybyła, by podzielić się swym wsparciem i miłością z tymi, którzy uciekli przed okropieństwami wojny, zostawiając za sobą domy i ukochanych.

Sarah Ferguson, księżna Yorku, znana jest nie tylko z królewskiego rodowodu, ale przede wszystkim z niesamowitej pasji i zaangażowania w pomoc humanitarną. Od czasu wybuchu wojny Ukrainy z Rosją w marcu 2022 trzykrotnie odwiedziła Polskę, aby wspierać lokalne społeczności.

Mówiąc o swojej działalności charytatywnej, Sarah powiedziała: Since March, when the war started, we have been very present in supporting the Polish people [as they aid] refugees from Ukraine. My job is to support the Polish people who have been so kind to me.”

Wizyta Księżnej Yorku miała miejsce na Górnym Śląsku i była pełna wzruszających chwil. Chcąc wzmocnić pracę społeczności lokalnych, Sarah Ferguson tym razem odwiedziła m.in Dąbrowę Górniczą i Rudy, które wspierane są przez jej fundację Sarah’s Trust.

Nasz film został opublikowany m.in w brytyjskim Hello!

Nasza rola w projekcie

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co dzieje się za kulisami takiego wydarzenia? Jak przygotowania, emocje i małe detale składają się na całość misji humanitarnej?

W WhiteSmoke Studio tworzymy kontent od 17 lat. Specjalizujemy się w produkcji filmowej i fotograficznej. Dla nas każdy kadr i ujęcie są ważne, pełne pasji i kreatywności. Zaczęliśmy naszą przygodę od pracy w agencji prasowej, a dziś z dumą możemy się nazwać domem produkcyjnym, realizującym projekty od reklamy po dokument. Tym razem jednak mieliśmy przyjemność zająć się czymś wyjątkowym.

Zostaliśmy poproszeni o wyprodukowanie w 100% filmu i zdjęć. Na planie mieliśmy dwóch operatorów oraz dźwiękowca. Pracowaliśmy w małej ekipie, która jest idealna do rejestracji takich wydarzeń. Skalą sukcesu nie jest mnogość osób na planie, a taki ich dobór, by projekt został sprawnie wykonany. Realizacja tego projektu była dla nas niemałym wyzwaniem.

Wizyta była medialnym wydarzeniem i każdy ruch księżnej rejestrowały główne stacje w kraju. Mimo to, w kilkuosobowym zespole zadbaliśmy o to, aby każdy detal był uwieczniony bez przeszkód ze strony dziennikarzy. Należy pamiętać, że prawdziwymi bohaterami tego wydarzenia byli mali uchodźcy. Księżna wielokrotnie to podkreślała, a dzieci wyczuwały – nie zabrakło uśmiechu, łez i zabawy. To był długi dzień, ale bardzo satysfakcjonujący.

Sarah Ferguson w Polsce

Jaka kamera do nagrywania filmów dokumentalnych?

Niedawno nagraliśmy niemal 40 minutowy film, z którego dowiecie się o naszym workflow oraz narzędziach jakich używamy. Film dokumentujący wizytę Sarah Ferguson w Polsce jest idealnym przykładem zastosowania tych narzędzi. Canon C300 Mark III i Canon C70 sprawdziły się idealnie. Dźwięk z rekordera obsługiwanego przez dźwiękowca synchronizowaliśmy za pomocą generatorów kodu Tentacle Sync. Księżna miała na stałe wpięty mikrofon oraz ukryty rekorder, a główny dźwięk zbierany był z mikrofonu na tyczce.

Sarah Ferguson w Polsce

Nasza misja i wizja

WhiteSmoke Studio nie jest zwykłą firmą. To utalentowany zespół ludzi, którzy kochają to, co robią. 17 lat temu my – Dorota Kaszuba i Michał Warda założyliśmy firmę. Wychowaliśmy się na reportażu fotograficznym. Dostarczaliśmy zdjęcia do prasy, magazynów i na okładki. To co nas napędza to ciekawość, empatia i zamiłowanie do dobrej historii. W takich projektach to wszystko połączone z naszym doświadczeniem jest niezmiernie przydatne. Z pasją tworzymy filmy i zdjęcia, które opowiadają historie, do większych projektów dobieramy sprawdzony zespół ludzi, którzy mają podobne podejście do pracy jak my i te same wartości.

Instynktownie wiemy, gdzie skierować aparat i kamerę. Podczas takich wydarzeń są to kluczowe umiejętności. Sama wiedza jak obsługiwać kamery to zdecydowanie za mało.

Sarah Ferguson w Polsce

Zbuduj z nami przewagę nad konkurencją dzięki video

Wizyta księżnej Sarah Ferguson była dla nas nie tylko wielkim zaszczytem, ale również potwierdzeniem, że nasza praca ma znaczenie. Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem (trudnej) brytyjskiej publiczności. W WhiteSmoke Studio wiemy, że obrazy i opowieści mają moc. Dzięki nim możemy pokazywać światu, jak ważna jest empatia, edukacja i wsparcie. Dziękujemy, że możemy być częścią tej cudownej podróży, tworząc niesamowite rzeczy z cudownymi ludźmi.

Sarah Ferguson w Polsce

Sprawdzony zespół i współpraca z ludźmi, na których można polegać są kluczowe

Fotograf – Dorota Kaszuba / WhiteSmoke Studio

Pierwszy operator – Michał Warda / WhiteSmoke Studio

Drugi operator – Łukasz Glewicz

Dźwiękowiec – Michał Jakub Bielecki

Dziękujemy wspaniałej Dr Gabrieli Mercik, która wraz ze swoim zespołem zadbała o każdy detal wizyty Księżnej Yorku w Polsce, dzięki czemu nasza praca była o wiele łatwiejsza.

Piotr, Mateusz – Vip Cars Warsaw – wielkie dzięki za fantastyczną współpracę przy kolejnym projekcie!

Sarah Ferguson w Polsce

Skontaktuj się z nami po wycenę Twojego projektu!

Więcej naszych filmowych realizacji zobaczysz TU.

A tu mały backstage z iPhona ;)

A po więcej treści fotograficznych i filmowych dla profesjonalistów zapraszamy do naszego działu dla fotografów.

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *