Storytelling – największe kłamstwo branży ślubnej

Storytelling – największe kłamstwo branży ślubnej

Storytelling to największe kłamstwo branży ślubnej. Do takich wniosków doszliśmy przygotowując prezentację na mega nudną konferencję Boring Workshop zorganizowaną przez Magica i Marka. I taki właśnie tytuł miała nasza prezentacja.

Storytelling - największe kłamstwo branży ślubnej 1

Storytelling a networking

Format spotkań branżowych, na których można nie tylko porozmawiać ze znajomymi, ale i posłuchać inspirujących i wartościowych wykładów czy w końcu przetestować najnowszy sprzęt nie jest niczym nowym. Regularnie uczestniczymy w tego typu spotkaniach nie tylko w charakterze słuchaczy. Mieliśmy przyjemność występować między innymi na konferencjach Fearless w Rumunii czy Snap Photo Festival w Walii. Do tej pory brakowało podobnej imprezy w Polsce. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy jak rozwija się inicjatywa Marka Pacury i Maćka Suwałowskiego. Z formuły warsztatów przekształciła się w ciągu kilku lat w konferencję pełną gębą. Z doskonałym zapleczem technicznym w samym centrum stolicy. Możemy powiedzieć, że występowaliśmy na deskach Teatru Studio przed około 180 osobami;)

W tym roku z prezentacjami wystąpili:

Storytelling - największe kłamstwo branży ślubnej 2

Storytelling – kto wystąpił na Boring Workshop 3

Aga Tomaszek – pięknie mówiła o swojej pracy, dzięki za prezentację live obróbki – trzeba na to odwagi!

Paulina Duczman – super uwagi o świetle i pracy z modelami. Bardzo nam bliski temat.

Ross Harvey – z pasją o mindfulness, sposobach na stres i trochę o kotach;) Super analiza kadrów. Dzięki!

York Place Studios – inne spojrzenie na streetphoto. Podoba nam się ukuty termin – docustreet. Fajnie widzieć, że nie tylko my łączymy personal work z pracą.

Benj Haisch – mega spokojny facet. Przypomniał co naprawdę jest ważne w naszej pracy.

I my, WhiteSmoke Studio. Zrobiliśmy w tym roku eksperyment i Dorota animowała moje wystąpienie stojąc wśród słuchaczy. Uznała, że to będzie najbardziej zgodne z tym jak chce to zrobić i słychać było tylko jej radiowy głos. Super mi się ta nowa formula spodobała:)

Na scenie wystąpili też Mark Pacura, Maciej Suwałowski a hostem był niezwykle sympatyczny wariat Tomek Tołłoczko.

Storytelling - największe kłamstwo branży ślubnej 3

fot. Adam Sobolewski

Storytelling w fotografii

Wracając do tematu naszego wystąpienia; nie chodzi o to, że reportaż ślubny umarł. Absolutnie! Już sam rzut oka na jeden z ostatnich wpisów daje pogląd, jakie mamy do tego tematu podejście. Nie zmienia to jednak faktu, że pojęcie “storytelling” bywa często nadużywane. Nie wynika to absolutnie ze złych intencji fotografów. Wiemy, jak trudna jest to branża i jak duża bywa presja i odpowiedzialność. Czasami w pracy przeszkadza nastawienie, stres, zbyt duże oczekiwania wobec samego siebie; rzeczy pozornie nie związane z fotografią. Postanowiliśmy podczas półtoragodzinnego wykładu zmierzyć się z tym tematem.

O wiele szerzej poruszamy temat reportażu podczas warsztatów. Najbliższa edycja odbędzie się już 25 marca w Warszawie. A zapisać można się przez naszą stronę TUTAJ 

W przerwach na stoiskach sponsorskich można było pomacać najnowszy sprzęt Profoto (małe A1) czy Sony (te, które sprzedałem). Największą jednak wartością takich spotkań jest networking. Dorota napisała na ten temat świetny artykuł – TUTAJ możecie go przeczytać.

Maciek, Mark – jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie. Świetny line-up, super atmosfera. Fantastycznie było znaleźć się w takim gronie. Mieliśmy mnóstwo frajdy mogąc porozmawiać ze starymi znajomymi i poznać całe mnóstwo nowych. Dobra robota chłopaki! Gratulacje dla wszystkich uczestników! To o Was tu chodzi i dla Was całe to zamieszanie. A teraz małymi kroczkami wszyscy wprowadzamy wielkie zmiany!

Poniżej nasza krótka fotograficzna relacja z tego wydarzenia. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem Leica Q2.

Zagubione komentarze do artykułu:

Kuba Kepinski: “Reportaż ślubny nie umarł? O matko jaka ulga! ;). Ładnie napisane, fotografie… wiadomo.”

Przemek Białek: “Ja tam bardzo lubię wasz storytelling!”

Kamil Koziński: “Moja ręka jest na zdjęciu wyróżniającym ;-P ale fejm”

Michał Ufniak: “Musisz ubezpieczyć tą rękę teraz Kamil, fotobomba pierwsza klasa! 🙂”

Michal Warda: “dzięki Kuba, Przemek, Kamil, Michał!”

********

Po więcej fotograficznych treści zapraszamy do działu artykuły i oczywiście na nasz kanał na YT.

Share your love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *